Wolontariat

Zbiórka nakrętek w zamian za karmniki

 

    Uczniowie z naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Przekazaliśmy do Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych 16 kilogramów plastikowych nakrętek! Wszystkie nakrętki podarowane zostaną Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka". Dzieciaki.

    Wydział Lasów Miejskich ZUK przygotował 120 karmników. By je otrzymać musieliśmy spełnić jeden warunek. Klasy miały dostarczyć do siedziby lasów jak największą ilość plastikowych nakrętek. Mieliśmy na to trzy tygodnie.

    Akcję w naszej szkole koordynowali uczniowie z klasy 8a – klasa z wolontariatem.

Przemysław Landowski – opiekun SKW 

belka_prosta.png

 

Szkolna zbiórka zniczy i sprzątanie opuszczonych grobów

 

       

    Wyrazem naszej pamięci o tych, którzy odeszli, są zadbane groby i płonące znicze. Niestety jest bardzo dużo mogił opuszczonych, bezimiennych i zaniedbanych, na których nie ma już  komu położyć kwiatów czy zapalić lampki.

    Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pragną podziękować uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę zniczy. W przeciągu trzech tygodni  udało nam się zebrać bardzo dużą liczbę zniczy. Zebrane znicze zostały zapalone na Cmentarzu w na Golęcinie.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki.

Opiekunowie SKW 

belka_prosta.png

 Sobotni wolontariat gospodarczy u Sióstr Misjonarek Miłości…

 

     Od miesiąca chętni wolontariusze przychodzą w soboty w godzinach od 9.30 do 11.00 pomagać. Co tydzień przychodzi około dziesięciu osób. Wykonujemy różne zadanie np.: układanie ciuchów, mycie okien, sprzątanie podwórka, grabienie liści. Praca w jako wolontariusz to trening samodyscypliny i wytrwałości. Wyrwanie z codziennej rutyny. Uczy pracy w zespole i pracy nad sobą. Uczy jak lepiej kochać i żyć. Daje szansę odkryć, że jest inny świat...

#WolontariatWzmacnia

 

Przemysław Landowski- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

belka_prosta.png

 

 

 

    24 października odbyły się warsztaty dla nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego na temat „Samorząd Uczniowski i efektywny zespół”. Poprowadziła je pani Agata Lewandowska z SEKTORA3. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość poznania różnych technik komunikowania się, podejmowania decyzji, pracy w zespole. Temu spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera.

Przemysław Landowski- opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

belka_prosta.png

 

 

 

    Podczas już kolejenj Szybkiej Radki z Wolontariatem mogliśmy poznać wolontariuszy reprezentujących różne formy wolontariatu:  Asię ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, Magdę i Kai z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Pawłowa z "Wesołej Chatki" Pana Kazimierza z PCK, Paulinię z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Anetę ze Szlachetnej Paczki i Dorotę z Akademii Przyszłości, Asię z Otwartych Klatek, Emilię z Programu Starszy Brat Starsza Siostra, Szymona z Pierwszej Pomocy w Lekcjach, Marikę - wolontariuszce w programie Europejski Korpus Solidarności.

Było fantastycznie, wesoło i inspirująco!

 

Przemysław Landowski – opiekun Szkołą Koła Wolontariatu