Wydarzenia

"Wiosenne potyczki"


W dniu 21.04.2017r. w naszej szkole odbyły się „Wiosenne Potyczki” dla dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły oraz okolicznych przedszkoli. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego nr14, Stonogi, BUSa, Wyspy Skarbów.

Dzieci miały do wykonania różne zadania: ozdabianie herbu grupy, wykonanie tańca integracyjnego, udział w konkurencjach sportowych.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy i medale za udział w potyczkach wiosennych.

W tym dniu nie było przegranych. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale J

Magdalena Kowalska

Zimowe szaleństwa w grupie 0a

Zima, zima, zima,
Pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami...

W grupie 0a sanki dzwoniły, skrzypiały, a przede wszystkim zwoziły dzieci ze szkolnej górki. Jako, że źródłem zdrowia jest aktywny wypoczynek, w tym zabawy i ćwiczenia na śniegu, nie mogło tak owych zabraknąć i u nas. Bałwankowe czy saneczkowe zawody to kreatywny sposób na zimowe dni. W końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”!

Joanna Stasiak

Klub Czytających Rodzin w grupie 0a

         Kilka lat temu powstał w naszej szkole Klub Czytających Rodzin „Moliki”. Zapraszamy do korzystania z propozycji klubu zamieszczanych na blogu: http://molikisp7.blogspot.com/. Klub animuje wspaniała mama naszych uczniów, p. Sylwia Osowska, która we współpracy z nauczycielami promuje edukację czytelniczą. Pomysłów oraz zapału do działań nie brakuje i w naszej grupie. Od samego początku nasi zerówkowi rodzice fantastycznie angażują się w „wychowanie przez czytanie”. Spotkania odbywają się w szkolnej sali podczas zajęć. Rodzice przychodzą aby przeczytać fragment wybranej książki, a w zamian za czytanie mogą pozostać na zajęciach otwartych. Dzięki temu mają możliwość nie tylko po prostu przeczytać, ale i włączyć się w szereg działań edukacyjnych, a przy okazji „podpatrzeć” swoje dziecko w grupie rówieśniczej. Na swoim koncie czytelniczym mamy już kilkanaście pozycji przeczytanych od deski do deski. Jednak największym przyjacielem, który towarzyszy nam od samego początku działalności klubu jest Piaskowy Wilk, bohater książek szwedzkiej pisarki Asy Lind.

Joanna Stasiak

Pomagamy ptakom przetrwać zimę!

           W grupie 0a postanowiliśmy własnoręcznie wykonać karmniki dla ptaków. Niełatwe to zadanie kiedy nie ma pod ręką ani gwoździa ani młotka czy nawet deski. Pomysły przychodziły nam do głowy różne. Zwyciężył „ekoprojekt” z tego, co pod ręką. Kto by pomyślał, że wystarczy zwykła butelka, kredki i kawałek sznurka. Teraz zostaje mądre dokarmianie!

Joanna Stasiak

Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie 0B

15. 12. 2016 dzieci z grupy 0B zaprosiły na przedświąteczne spotkanie swoich bliskich. Przybyły całe rodziny: mamusie, tatusiowie, babcie,dziadkowie, młodsze i starsze rodzeństwo. Celem naszego spotkania było to, by w rodzinnej, świątecznej   atmosferze wykonać produkty przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.  Najwięcej emocji wzbudziły własnoręcznie wykonane bałwanki.  Niektórzy z trudem oddawali swoje bałwanki na sprzedaż. Warunek był jeden: w domu trzeba wykonać kolejnego bałwanka.  Następnie wykonywaliśmy kartki świąteczne. Niektóre dzieci  były całe w brokacie i w cekinach. Na zakończenie, ku ogromnej radości naszych milusińskich, ozdabialiśmy pierniczki. Większość pierników została zjedzona na miejscu, pozostałą (niewielką) część zostawliśmy na sprzedaż. Dzieci chętnie dojadały posypki, wylizywały polewy. Dziękujemy przybyłym gościom za tak liczne przybycie i ogromne zaangazowanie.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy

                                                                                                             Iwona Grodkowska wraz z  uczniami grupy 0B  

Jesienne potyczki grup zerowych

Dnia 02. 12. 2016 odbyły się jesienne potyczki grup zerwych. Nasi najmłodsi uczniowie w formie zabawy pożegnali jesień.

Dzieci brały udział w quizie o tematyce jesiennej. Za pomocą zmysłów rozpoznawały z zawiązanymi oczami różne owoce i warzywa. Najwięcej emocji wywoływały jednak zawody sportowe. Dzieci brały udział w kilku, z pozoru prostych konkurencjach, takich jak: toczenie dyni, bieg w workach po ziemnaiakach, rzucanie kasztanami do celu, przenoszenie orzechów na łyżce, toczenie ziemniaka za pomocą kija do hokeja J.

Na zakończenie każda z grup dostała jesienne kolorowanki, które dzieci z ogromną starannością i zaanagażowaniem pokolorowały.

W nagrodę za udział w potyczkach wszyscy dostali małe co nieco.

Dzieci grzecznie się zachowywały i wspaniale bawiły.

                                                                                                                                          Iwona Grodkowska

Ogólnopolski Tydzień Czytania w „zerówce”

Od 30 maja do 6 czerwca świętowaliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania. Rozpoczęliśmy tradycyjnie czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima. Pomogła nam w tym mama naszej koleżanki z grupy, p. Marlena. Po działaniach plastycznych przyszła pora na gimnastykę języka oraz zabawy ruchowe. Naszą lokomotywą dojechaliśmy aż na koniec świata! Było aktywnie i przezabawnie.
Pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach” wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki gdzie mogliśmy poznać Pompona, zielonego smoka. Ten przeuroczy bohater pojawił się w domu państwa Fisiów przez odpływ umywalki i zamieszkał z nimi na dobre. Poza tym mogliśmy porozmawiać z panią bibliotekarką o jej pracy oraz o książkach, po które przychodzą dzieci i dorośli. Pani pokazała jak korzystać z wyposażenia biblioteki oraz zorganizowała nam kącik do cichego czytania. Na pewno będziemy zaglądać do tego ciekawego miejsca, w którym wyobraźnia wiedzie czytelników w najdalsze strony świata.
Joanna Stasiak

         „Dawno, dawno temu, na Wzgórzach Warszewskich...” Tak właśnie grupa 0b rozpoczęła świętowanie Dnia Mamy i Taty. Dzieci bowiem wraz z rodzicami, spontanicznie wybranymi z publiczności, zaimprowizowały bardzo zabawną i pouczającą historię licznej rodziny królewskiej.
Historię napisaną specjalnie z tej okazji. Tym samym królewny, rycerze oraz zgromadzeni rodzice jeszcze raz mogli się przekonać, iż to właśnie w rodzinie siła. Wspólnym tańcem, śpiewem i oryginalnymi pomysłami przepędziliśmy smoka, który porwał jedną z królewskich córek. Potem udaliśmy się na ucztę do suto zastawionych stołów, pizzą oraz domowymi wypiekami. Król przygotował fikuśne balony, z których królewskimi rękami wyczarował urocze zwierzątka oraz rycerskie miecze. Rodzinne spotkanie zakończyliśmy pod chmurką, odpoczywając na kocykach ze smakołykami w ręku oraz podziwiając harce naszych królewien i rycerzy.

                                   Wiosna w pełni więc grupa 0b wybrała się na dość nietypową, wiosenną wycieczkę.
Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska owadzim poczynaniom na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w ramach VI Zachodniopomorskiego Dnia Owada. Przeżycie niesamowite gdy do ręki można było wziąć pędraka, a do bluzki, choć na chwilę, przykleić patyczaka. W niejednej buzi wylądował też jadalny i smakowity owad, którym mógł poczęstować się każdy amator egzotycznych przygód. Poza tym podglądaliśmy pracę pszczół w specjalnym, przeźroczystym ulu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rośliny owadożerne czy też te, które przygotowane w próbówkach dostaliśmy „na wynos”. Wiosenną przygodę w „szkole” dla studentów zakończyliśmy warsztatami pt. „Skarby przyrody nieożywionej”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu o powstawaniu skał, ich rodzajach i znaczeniu w życiu człowieka. Potem mogliśmy oglądać, dotykać i zadawać bardzo poważne pytania. Pani po raz kolejny utwierdziła się w przekonaniu, że prawdziwi z nas mali odkrywcy.