Bal Wszystkich Świętych

                                                                Bal Wszystkich Świętych w SP 7

                Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w dniu 28  października w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych. Zorganizowali go i poprowadzili katecheci naszej szkoły.

Zabawa rozpoczęła się o 16.45 modlitwą i prośbą o wstawiennictwo naszych świętych przyjaciół. Dzieci przed wejściem na salę otrzymały kotylion z imieniem świętego/tej, za którego były przebrane. I tak na sali zebrał się cały zastęp aniołów i archaniołów. Byli też święci biskupi i papieże. Wśród świętych mężczyzn wyróżniali się: św. Albert ( nasz ks. Tomasz), Kazimierz, Franciszek, Józef, Piotr                 i wielu innych. Spośród świętych kobiet można było spotkać: bł. Matkę Teresę z Kalkuty (katechetka Jola), św. Maryje, Jadwigę, Teresę, Weronikę, Zuzannę i inne.

Stu siedemdziesięciu  „świętych” - pięknie przebranych uczniów zaśpiewało „Taki duży, taki mały może świętym być”. Dzieci wraz z księdzem Tomaszem i katechetami bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej, brały udział w konkursach oraz wyborze króla i królowej balu. Miały też okazję częstować się słodkościami i napojami, które były na stolikach.

Na koniec podziękowaliśmy Bogu i rodzicom za wspólnie spędzoną zabawę.

To już drugi taki bal w naszej szkole. Jako katecheci chcemy organizować taki bal każdego roku, by uwielbiać Boga i zaszczepiać w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania święci.