„O PATRONIE INACZEJ”


„O PATRONIE INACZEJ”

 

    25.03.2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie upamiętniające postać patronki naszej szkoły – Heleny Raszki. Scenariusz powstał na podstawie książki Andrzeja Sulikowskiego zatytułowanej „Helena Raszka zaprasza na spotkanie”. Nad całością czuwały panie prowadzące koło teatralne - p. Anna Kubera i p. Edyta Jaz.

    Uczniowie klas 4-6, którzy mieli okazję zobaczyć naszych aktorów na scenie, tym razem nie tylko wysłuchali jej utworów, ale zobaczyli jak żyła poetka, jakim była człowiekiem, matką i babcią. Na scenie, która została zaaranżowana na mieszkanie Pani Heleny, mogliśmy zobaczyć kilka ważnych momentów jej życia. Całość została spięta prezentacją przygotowaną przez p. Magdalenę Krupińską.

    Nasi aktorzy, mimo tremy, jak zwykle dali z siebie wszystko i dzielnie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed szkolną publicznością. Cieszymy się, że oprócz uczniów pojawili się także rodzice i dyrekcja szkoły.

    Jesteśmy dumni, że wśród publiczności zasiadła Pani Bożena Chrzanowska – córka naszej patronki, która ciepło wypowiadała się na temat przedstawienia, na które z radością przyjęła nasze zaproszenie.