WYDALIŚMY KSIĄŻKĘ!

Zachęceni zeszłorocznym spotkaniem z pisarzem Grzegorzem Kasdepke uczniowie klasy III a postanowili zmierzyć się z zadaniem napisania własnej książki. W oparciu o autorski program „Moja pierwsza książka” zadanie było krok po kroku realizowane. Odbyły się lekcje biblioteczne, spotkania z pisarzami, wizyta w drukarni i lekcje poświęcone powstawaniu książek.

Do tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się cały rok  - w pierwszym semestrze każdego dnia pisaliśmy w zeszytach, o czym tylko chcieliśmy – były wiersze, opowiadania, zapiski z  pamiętnika. Drugi semestr to już praca nad książką. Trzeba było wymyślić swój temat, bohaterów i zdarzenia. Praca nad rękopisem trwała do marca. Poprawione opowiadania były następnie przepisywane na komputerze, rysunki skanowane i wklejane w tekst. Wybór tytułu całej książki wcale nie był  tak prostym zadaniem, jak wspólne stworzenie rysunków na okładkę.

Pomogło nam w tym zadaniu sporo osób, za co bardzo dziękujemy – zwłaszcza  Pani Małgorzacie Bąk i Panu Mateuszowi Bąk , którzy podjęli się trudnej pracy redakcyjnej i edycji oraz Pani Izabeli Babiak za zorganizowanie nam wyjścia do drukarni. Zaprzyjaźnionemu Panu Marcinowi Konopnickiemu (www.konopnicki.net) dziękujemy za oprawę graficzną i projekt okładki.

Książka stanowi zbiór opowiadań napisanych przez każdego z uczniów klasy. Została wydana w nakładzie 30 egzemplarzy. Można ją wypożyczyć lub poczytać w naszej szkolnej bibliotece.

                                                                                                                                      wychowawczyni III a                                                                                                                                                                                                 Katarzyna Jurkowska,